Czy witaminy wystarczą, aby pożegnać się z problemami z potencją?

 In artykuły

                      Impotencja jest problemem z którym mierzy się więcej mężczyzn niż pokazują dzisiejsze statystyki, dlaczego? Panowie nie chcą informować zarówno bliskich, jak i lekarzy o swoich dolegliwościach, a więc cierpią w ciszy i próbują na własną rękę rozprawić się z chorobą.

W pierwsze kolejności wielu z nich sięga po nieinwazyjne metody, który związane są ze zmianą diety, która obfituje w sezonowe warzywa oraz owoce, chude mięso oraz zdrowe tłuszcze. Właśnie – zarówno cukier, jak i duże ilości tłuszczy (przede wszystkim trans) mogą być przyczyną powstania bądź też nasilenia impotencji https://aptekaprzykrzyzu.pl . Jednakże nie tylko, zarówno stres, jak i proces starzenia przebiegający w każdym organizmie w inny sposób wpływają na sprawność seksualną.

Witaminy, które powinny być spożywane mogą znaleźć się na talerzu, albo wystąpić w postaci suplementów diety, które można bez problemu zakupić w każdej aptece. Jednakże, wielu specjalistów do walki z impotencją poleca, aby po suplementy diety sięgali mężczyźni, którzy ukończą 45 rok życia, a ci młodsi starali się wspomagać swoje narządy płciowe w naturalny sposób. Dieta w której znajdują się przede wszystkim witaminy C oraz D i E, a także witaminy z grupy B.

Nie może zabraknąć koenzymu Q10, a także kwasu foliowego. Oprócz tego posiłki powinny być bogate w cynk, selen, żelazo oraz magnez. Posiłki mają zostać przygotowywane  na parze bądź grillu, a jak najmniej powinno się smażyć na głębokim tłuszczu. Należy wyeliminować słodycze, Fast foody, przetworzoną żywność i mięso (na przykład zupki chińskie oraz parówki) oraz gazowane napoje.

Należy się wystrzegać alkoholu, przede wszystkim tego mocnego, gdyż wpływa on w znaczący sposób na sprawność narządów rozrodczych. Oprócz tego warto obiektywnie przyjrzeć się własnemu życiu i odpowiedzieć sobie na pytania: czy odpoczywam? Czy dobrze jem i uprawiam sport? Czy problem nie jest natury psychologicznej? Po zmianach, przyjdzie pora na efekty.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Start typing and press Enter to search